Spotkanie Kapituły

O odwadze, męstwie i heroizmie dziś rozmawiano w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. Zebrała się bowiem Kapituła Honorowej Policyjnej Odznaki im. „Ponurego”, która wybrała 2 policjantów do wyróżnienia w dniu 18 czerwca na corocznych uroczystościach upamiętniających walki świętokrzyskich partyzantów oraz bohaterstwo i ofiarę żołnierzy Armii Krajowej.

Wszystkich zebranych przywitał p.o. Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach insp. Artur Bednarek, który przedstawił wszystkie wnioski. Kapituła przyjrzała się bardzo rzetelnie i dokładnie 7 złożonym kandydaturom przedstawiającym nie tylko poszczególne wydarzenia, podczas których policjanci wykazali się nieprzeciętną odwagą, ale także sylwetki stróżów prawa, którzy wszystkimi swoimi działaniami oraz postawą poza służbą, wykazywali się szczególną determinacją i skutecznością.

Spośród zaprezentowanych 7 wniosków, Kapituła wybrała 2 funkcjonariuszy, którzy zasłużyli na wyróżnienie Honorową Policyjną Odznaką im. „Ponurego”, patrona świętokrzyskich policjantów. Jej wręczenie odbędzie się podczas uroczystości upamiętniającej walki partyzantów oraz bohaterstwo i ofiarę żołnierzy Armii Krajowej 18 czerwca na polanie „Wykus” położonej w Lasach Siekierzyńskich w Puszczy Jodłowej.

Tegoroczna koncentracja Środowiska Świętokrzyskich Zgrupowań Partyzanckich przypadnie w 25 rocznicę nawiązania porozumienia Środowiska „PONURY”-„NURT” z kierownictwem Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

Opr. MT

Źródło: KWP w Kielcach